Sypialnia według starożytnych zasad Feng Shui - Mebleswiata.com.pl

Dodano: 24 lut 2021


Wielopłaszczyznowość filozofii Feng Shui

Feng shui to starożytna sztuka planowania przestrzeni w zgodzie z naszym naturalnym środowiskiem. Feng shui dosłownie oznacza wiatr – będący symbolem tego co niewidzialne i wodę- symbol tego co nieuchwytne. Owe trudne do sprecyzowania siły mają wpływ na nasze życie. W życiu poruszamy się na wielu płaszczyznach, takich jak bogactwo, sława, partnerstwo, rodzina, zdrowie, dzieci/kreatywność, wiedza/kontemplacja, kariera, podróże. Owe dziedziny tworzą tzw. siatkę bagua, która dla wielu znakomitych i świadomych aranżerów, jest mapą przepływu energii w danym domu i stanowi podstawę do planowania jego przestrzeni.

Sypialnia urządzona w stylu kolonialnym ostoją równowagi i regeneracji

sypialnia kolonialna lozko szafki nocne komoda szafa lite drewno akacja indyjskaFeng shui w domu to przede wszystkim porządek i harmonia. Sypialnia jest miejscem, gdzie regenerujemy nasze siły podczas snu, zatem sen powinien być niczym niezakłócony. W sypialni powinno mieć miejsce wzajemne przeplatanie się uspokajającej jak i pobudzającej energii, tak aby zachodziła w niej całkowita równowaga. Urządzając sypialnię Feng Shui bardzo ważne są surowce z jakich stworzono poszczególne elementy wyposażenia. Powinniśmy bazować na naturalnych tkaninach, drewnie, stonowanych kolorach. Z naturalnych surowców powinna być wytworzona zarówno miękka pościel, oddychająca kołdra i poduszka, ale także dostosowany do naszego ciała materac, który przepuszcza powietrze. Dobrze dobrany materac zapewnia spokojny sen i odpoczynek dla całego ciała. Tu należy nadmienić, ze według feng shui łóżko nie powinno mieć dwóch osobnych materacy, gdyż fakt ten może być przyczyną kłótni, a w konsekwencji rozpadu całego związku.

Łóżko indyjskie w stylu kolonialnym – natura i ergonomia w Twojej sypialni 

sypialnia kolonialna indyjska lite drewno palisander lozko szafki nocne szafy komodaUrządzając sypialnię szczególne znaczenie przypisuje się łóżku. Stanowi on nie tylko oparcie dla materaca. Powinno ono być solidne, postawione na stabilnych nogach, wytworzone z litego drewna. Poza tym według praktyki feng shui należy zachować pustą przestrzeń pod łóżkiem, tak aby dobra energia mogła swobodnie pod nim przepływać. Ważne jest także, aby łoże posiadało zagłówek dosunięty do ściany, dający poczucie bezpieczeństwa. Łóżko nie należy stawiać pod oknem, tak aby wpadająca przez nie energia nie wpływała na jakość naszego snu. Ponadto ustawienie łóżka pomiędzy oknem a drzwiami powoduje, że śpimy w tzw. tunelu powietrznym, który zakłóca spokój podczas snu.

Urządzanie sypialni – szafki, komody i toaletka

sypialnia w stylu kolonialnym loft drewno mango lozko szafki nocne lawka konsola lustro toaletkaW sypialni nie ma miejsca na bałagan, wszystkie rzeczy powinny być uporządkowane, schowane za drzwiczkami, nie wiszące luźno na wieszaku. Wpisująca się w stylową przestrzeń komoda powinna być pojemna, posiadać zarówno ukryte wnęki, jak i praktyczne szufladki i przede wszystkim być wykonana z naturalnego drewna. Jeśli trzymamy książki w sypialni to powinny one zostać ulokowane na pólkach, za chociażby oszklonymi drzwiczkami. Stylowa witryna w postaci słupka sprawdzi się doskonale w roli małej, podręcznej biblioteczki.

Jeśli w sypialni chcemy stworzyć nasz buduarowy kącik, ze stylową konsolą i lustrem w pięknej, drewnianej ramie to należy pamiętać, że samo lustro wywołuje silne odbicie negatywnej energii, którą oddajemy podczas snu. Dlatego należy je zakrywać na noc.

Wykończenie aranżacji drobnymi akcentami dekoracyjnymi

Według feng shui nasza życiowa przestrzeń nie może być przepełniona dekoracyjnymi przedmiotami, które gromadzą kurz. Jednakże każda przestrzeń domaga się dopieszczenia detalami, takimi jak lampki nocne, koniecznie ulokowane po obu stronach łóżka, stylowy żyrandol, jednakże nie wiszący nad samym łóżkiem. Według starożytnej praktyki takie wiszące nad łóżkiem elementy mogą powodować „ucisk” na partię ciała, nad którą wiszą, co w konsekwencji może powodować różne choroby.

Poza aspektem aranżacyjnym sypialni w Feng Shui nie możemy zapomnieć o roli świeżego powietrza, czyli wietrzeniu sypialni przed snem. Dodatkowo możemy się wspierać samą roślinnością. Chociaż w samej sypialni powinniśmy ograniczyć ich ilość do minimum. Doskonałym pomysłem będzie paprotka oczyszczająca powietrze z trujących substancji oraz skrzydłokwiat dodatkowo nawilżający powietrze.

Pamiętajmy, że sypialnia jest wciąż częścią większej całości. Brak równowagi w jednej sferze życia pociąga za sobą konsekwencje i odziaływanie na pozostałe naszego życie.

Sprawdź, również: Zalety mebli drewnianych

W ofercie sklepu posiadamy łóżka kolonialne.

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami

Zapisz się
do naszego newslettera

© 2024 Meble kolonialne MEBLE ŚWIATA. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Powiadom o dostępności Poinformujemy Cię, gdy produkt będzie znów dostępny. Po prostu zostaw nam swój adres mailowy.
Email Quantity Twój adres mailowy nie zostanie udostępniony nikomu innemu.