Meble z rattanu

Meble rattanowe i dekoracje – odmienią wnętrze

Rattan jest surowcem, którego wykorzystywano już w starożytnym Egipcie czy Rzymie. Rattanowe meble plecione wpisują się w każdy styl wnętrzarski, począwszy od kolonialnego, poprzez szeroko rozpropagowany klasyczny, skończywszy na nowoczesnym. Rattan pozyskuje się z winorośli palmowej zwanej Rotang,  której pnącza rosną pionowo w górę, co oznacza, że są niezwykle trwałe i niełamliwe. Podczas wyplatania łodygi są poddane działaniu pary wodnej, co powoduje ich uelastycznienie i łatwe poddawanie się naginaniu. Dzięki temu stają się one idealnym surowcem do tworzenia skomplikowanych kształtów mebli czy dekoracji z rattanu,takich jak tace rattanowe.

Cechą charakterystyczną mebli z rattanu jest fakt, że nie wymagają skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Wystarczy zwilżona wodą szmatka, ewentualnie z małą ilością detergentu. Meble wykonane z rattanu są finalnie malowane lakierem, dzięki czemu przedłuża się żywotność produktów. Chcąc po latach dokonać ich renowacji, należy postępować podobnie jak z drewnem. Lekkie zeszlifowanie wierzchniej warstwy lakieru i ponowne polakierowanie pomoże odzyskać ich blask.

O czym warto pamiętać wybierając meble z rattanu?

Meble rattanowe, nie powinny być wystawione na zewnątrz poza sezonem, gdyż nie lubią niskich oraz zmiennych temperatur. Jednakże wada ta nie jest na tyle znacząca, ponieważ mogą być składowane będąc ułożone jedno na drugie. Są na tyle elastyczne oraz odporne na działanie czynników mechanicznych, że trudno o ich uszkodzenie. Poza tym produkty wykonane z tego naturalnego surowca są niezwykle lekkie.

Meble wytworzone z pnączy winorośli Rotang stają się idealnym rozwiązaniem, dla tych którzy chcą wnieść sielski, naturalny klimat na swój taras, balkon czy przydomowe patio. Szukając wyposażenia na lata stają się one trafnym wyborem. Z rattanu są dostępne stoliki kawowe, fotele, krzesła czy nawet większe kanapy, które zastosowanie znajdą, także w domach.

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami

Zapisz się
do naszego newslettera

© 2024 Meble kolonialne MEBLE ŚWIATA. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Powiadom o dostępności Poinformujemy Cię, gdy produkt będzie znów dostępny. Po prostu zostaw nam swój adres mailowy.
Email Quantity Twój adres mailowy nie zostanie udostępniony nikomu innemu.