Komplety obiadowe (stoły + krzesła)

Sięgnijmy do korzeni i podczas urządzania naszych domów i stwórzmy prawdziwe ognisko domowe. Wystarczą tylko naturalne i swojsko wyglądające komplety obiadowe – kolonialne stoły i krzesła.

Filtrowanie wyników Wyświetlanie 1 - 9 of 96 wyników
Sortowanie
Rodzaj drewna
Dostępność produktów
Cena
Szerokość (cm)
Głębokość (cm)
Wysokość (cm)
Filtruj wyniki

Kolonialne komplety obiadowe z litego drewna

Urządzając przestrzeń życiową kierujemy się nie tylko smakiem, ale przede wszystkim naszymi potrzebami. Jedną z najsilniejszych czynników warunkujących szczęśliwe życie jest potrzeba stworzenia bezpiecznego otoczenia.  To uczucie zapewnia nam rodzina, z którą spędzamy najlepsze chwile swojego życia. Spoiwem rodzinnych relacji są, przede wszystkim wspólne chwile spędzone przy posiłku. Wówczas mamy czas na omówienie zdarzeń z całego dnia, pochwaleniem się sukcesami i pożaleniem się porażkami. Siadając przy wspólnym stole, odcinamy się od problemów dnia codziennego i upajamy chwilą spokoju. Dlatego, tak ważnym staje się wygospodarowanie, w przestrzeni mieszkalnej, jadalni. Tendencja spożywania posiłków w biegu, na kanapie przed telewizorem nie służy naszym zdrowym relacjom. Koniecznością staje się powrót do tradycji, gdzie centrum domostwa stanowiły indyjskie stoły i krzesła komplety, gdzie zasiadała strudzona pracą rodzina. Decyzja o umiejscowieniu odpowiednio dużego stołu wraz z krzesłami  jest jednocześnie symbolem utrwalenia więzi rodzinnych.

Indyjskie stoły i krzesła – komplety jako symbol

Aby podkreślić majestatyczny charakter wspomnianego mebla, trzeba użyć odpowiednio szlachetnych surowców. Takim surowcem będzie na pewno drewno egzotyczne. Indyjskie komplety obiadowe są meblem masywnym, trwałym i mocnym, analogicznym do naszych wzajemnych relacji rodzinnych. Odpowiednio pielęgnowane kolonialne komplety obiadowe posłużą nam przez dziesiątki lat. Stoły kolonialne i krzesła indyjskie nie są stworzone masowo, w fabrykach z ustalonych szablonów, ale wychodzą z rąk rzemieślnika, który włożył w mebel całe swoje pokłady energii, precyzyjnie dopieszczając każdy szczegół. Drewno z akacji, mango czy palisandru jest bardzo wytrzymałym surowcem i potrzeba tu wielkich umiejętności stolarskich, aby stworzyć każdy unikatowy model stołu i krzeseł.

Estetyczne walory stołu i krzeseł indyjskich

W ofercie naszego salonu znaleźć można tylko unikatowe okazy. Są one dedykowane nawet najbardziej wybrednym gustom. Idąc w kierunku użytkowości, stoły z egzotycznego drewna mają funkcję rozłożenia do większych rozmiarów i dopasowania do aktualnych potrzeb. Dla nas stół ma zachwycać prostotą, ma być pewnego rodzaju monumentem,  natomiast krzesła majstersztykiem, w którym rzemieślnik postarał się o szczegóły. Krzesła kolonialne są odpowiednio dopasowane  do indywidualnych potrzeb każdego klienta, są wygodne, dają podparcie na całe plecy i nadają egzotycznego charakteru naszej jadalni.

Nie możemy zapomnieć o estetycznych walorach kompletów obiadowych wykonanych z litego drewna. W naszym sklepie istnieje wiele modeli, wiele naturalnych wariantów kolorystycznych, począwszy od jasnego brązu naturalnego drewna akacjowego, idąc w kierunku szaro-brązowo-zielonego mango, poprzez ciemniejsze odcienie brązu-naturalnego czy też barwionego. Istnieje też wersja bardziej egzotyczna, komplet obiadowy wybarwiony na  pastelowo, przecierany z rzeźbionymi oparciami krzeseł.

Pozwólmy samym sobie nasiąknąć tradycją a zarazem szczyptą orientu. Czy nie brzmi to fascynująco?

Sprawdź wszystkie meble kolonialne dostępne w naszej ofercie!

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami

Zapisz się
do naszego newslettera

© 2024 Meble kolonialne MEBLE ŚWIATA. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Powiadom o dostępności Poinformujemy Cię, gdy produkt będzie znów dostępny. Po prostu zostaw nam swój adres mailowy.
Email Quantity Twój adres mailowy nie zostanie udostępniony nikomu innemu.