Kufry indyjskie, skrzynie drewniane

Niegdyś pakowano w nie cały dobytek, kosztowności, ubrania. Były przenośnym meblem, niezastąpionym w podróżach. Dzisiaj przeznaczenie kufra kolonialnego się zmieniło. Został on zastąpiony walizkami, torbami, a w niektórych przypadkach lekkimi kartonami. Stał się meblem, który ma funkcję przechowywania, tudzież ozdobną.

Filtrowanie wyników Wyświetlanie 1 - 9 of 28 wyników
Sortowanie
Rodzaj drewna
Dostępność produktów
Cena
Szerokość (cm)
Głębokość (cm)
Wysokość (cm)
Filtruj wyniki

Kufry i skrzynie z litego drewna- archaizm czy nowy trend

Kufer i skrzynia kolonialna nie są niezbędnymi elementami użytkowymi wystroju wnętrza, jednak wciąż mają swoich zwolenników. W związku z  tym, że posiadają orientalny wygląd i kojarzą się z egzotycznymi wyprawami oraz zamierzchłymi czasami, są wykorzystywane jako dodatkowy mebel nadający smaku pomieszczeniu. Estetyka kufrów kolonialnych z litego drewna wpłynęła na to, że zaczęto adaptować ich funkcjonalność do przypisanego im pomieszczenia.

Skrzynie wykonane z litego drewna akacji, mango czy palisandru stają się masywnymi meblami. Zależnie od użytego materiału i wykończenia mogą się wpisać w wystrój orientalny albo industrialny. Na tych obszernych płaszczyznach zostaje wyeksponowane piękno naturalnego drewna, jego struktura i charakterystyczny rozkład słoi. To jest istota unikatowego stylu kufrów indyjskich, zabezpieczona często tylko bezbarwnym lakierem.

 

Skrzynie kufry drewniane indyjskie do każdego pomieszczenia

Kufry są to skrzynie z zamykanym od góry wiekiem. Mogą mieć różne rozmiary i służyć przechowywaniu naszych domowych skarbów. W sypialni kufer sprawdzi się doskonale jako pojemnik na pościel, w pokoju dziecka jako pojemny mebel na zabawki.

W przypadku kufrów kolonialnych niskich nadadzą się świetnie do przedpokoju jako szafka na buty, a wyposażona w obite wieko, jako komfortowe siedzisko, pomocne przy ubieraniu butów.

Niektóre skrzynie, te z płaskim wiekiem można zastosować jako stolik kawowy, który może stanowić jedyny orientalny motyw w nowoczesnym wystroju mieszkania. Element, który złamie surowość lub klasyczny spokój w pomieszczeniu. Na uwagę może zasługiwać też kufer indyjski służący jako szafka RTV.

Interpretacji funkcji skrzyni i kufrów drewnianych jest tyle, na ile pozwoli nasza wyobraźnia. A nasz sklep proponuje wiele rozwiązań kolorystycznych: od naturalnych, poprzez bielone, na kolorowych przecieranych kończąc. Zatem nie bójmy się przełamywać tradycyjny pogląd na urządzanie naszych mieszkań. Pozwól sobie na odrobinę egzotyki i sprawdź nasze meble kolonialne.

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami

Zapisz się
do naszego newslettera

© 2024 Meble kolonialne MEBLE ŚWIATA. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Powiadom o dostępności Poinformujemy Cię, gdy produkt będzie znów dostępny. Po prostu zostaw nam swój adres mailowy.
Email Quantity Twój adres mailowy nie zostanie udostępniony nikomu innemu.