Witryny kolonialne, kredensy

Kredensy kolonialne i ich XV wieczna tradycja

Niegdyś kredens był podręcznym meblem, w którym chowano cały sprzęt stołowy i przygotowane do podania potrawy, co ciekawe sprawdzone czy nie zatrute. Takim mianem określano, także przylegające do jadalni pomieszczenie, gdzie trzymano zastawy i sztućce oraz gdzie urzędowały osoby usługujące przy serwowaniu potraw.

Każda witryna kolonialna jest swoistym regałem, który posiada oszklone drzwiczki. W naszej ofercie są, także witryny indyjskie przeszklone z trzech stron. Takie rozwiązanie powoduje, że mebel wydaje się być mniej masywny.

Witryny pochodzące z małych manufaktur indyjskich są dedykowane osobom, które posiadają niestandardową kolekcję czy to zastawy stołowej, porcelany, czy może nawet zbiór oryginalnych, ulubionych pozycji  książkowych. Owe kolekcje będą wówczas stylowo wyeksponowane w specjalnym do tego miejscu i będą tworzyć dumę aranżacyjną gospodarza.

Filtrowanie wyników Wyświetlanie 1 - 9 of 29 wyników
Sortowanie
Rodzaj drewna
Dostępność produktów
Cena
Szerokość (cm)
Głębokość (cm)
Wysokość (cm)
Filtruj wyniki

Kredens indyjski jest meblem, którego można przypisać zarówno do stylowej kuchni, jak i eleganckiego salonu. Może, także stanowić doskonały element łączący aneks kuchenny z jadalnym, utrzymanymi w podobnej stylistyce. Kredens z egzotycznego drewna może mieć postać bardziej rozbudowaną. Oprócz półek może być wyposażony w szafki i szuflady.

Postaw na kredensy i witryny kolonialne z litego drewna

Wszystkie nasze witryny i kredensy kolonialne są wykonane z litego drewna, dzięki czemu są meblami solidnymi i trwałymi. Szprosy nadają elegancki, tradycyjny wygląd mebla. Są jednakże i takie, które przyozdobione są dodatkowymi elementami dekoracyjnymi na przeszkolonych płaszczyznach. Indyjskie kredensy ukraszone pięknymi rzeźbieniami i dodatkowo wybielone stworzą rustykalny obraz każdego wnętrza. Większość kredensów indyjskich stoi na solidnej podstawie, jednak są i takie, które zachwycają delikatnością swoich nóżek. Istnieją, także unikatowe egzemplarze przyozdobione mosiądzem lub też stylizowane na meble, mocno posunięte przez czas. Taki egzotyczny akcent na pewno stworzy przyjemną, sielską atmosferę każdej jadalni.

Większość dostępnych w naszym salonie kredensów ma kolor naturalnego drewna, dzięki czemu zachwycają naturalnym pięknem drewnianej struktury. Witryny wykonane z drzewa mango, w jego naturalnej barwie,  sprawdzą się w bardziej uniwersalnych, może nawet nowoczesnych pomieszczeniach.

Na kredensy kolonialne zdecydują się osoby, które uwielbiają tworzyć nastrój swojej przestrzeni życiowej. Jest niewiele tak charakterystycznych mebli, które samą swoją obecnością ułatwią i umilą celebrowanie wspólnego czasu spędzonego z rodziną. W takim otoczeniu, codzienna czynność, jaką jest spożywanie posiłków, stanie się swoistym świętem .

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami

Zapisz się
do naszego newslettera

© 2024 Meble kolonialne MEBLE ŚWIATA. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Powiadom o dostępności Poinformujemy Cię, gdy produkt będzie znów dostępny. Po prostu zostaw nam swój adres mailowy.
Email Quantity Twój adres mailowy nie zostanie udostępniony nikomu innemu.