Biurka kolonialne

Wysokiej jakości biurko indyjskie

Mebel zwany biurkiem kolonialnym brzmi dość miejsko i nieodłącznie kojarzy się z użytecznością. Etymologia tego słowa określa, że pochodzi od francuskiego słowa oznaczającego biuro „bureau”.  Europejsko brzmiące biurko oraz egzotycznie brzmiące określenie „kolonialne” brzmi jakby zestawiono ze sobą dwa, będące ze sobą  w pewnym konflikcie, słowa. Ale tylko na pozór, gdyż styl kolonialny był właśnie odpowiedzą rzemieślników z egzotycznych krajów na potrzeby przybywających w dalekie strony Europejczyków. Z założenia biurko palisander winno posiadać blat, miejsce do przechowywania dokumentów, szufladę oraz odpowiednią przestrzeń na nogi. To wszystko powoduje, że mebel staje się masywny. Dziś między biurkiem, domowym sekretarzykiem i ich jeszcze prostszą wersją istnieje już nie tak wyraźna granica. Użyteczność biurka wykonanego z drewna egzotycznego jest sprawą bezsprzeczną, a jego walory estetyczne  dla bardziej wymagających klientów są dla nas sprawą wielkiej wagi.

Filtrowanie wyników Wyświetlanie 1 - 9 of 14 wyników
Sortowanie
Rodzaj drewna
Dostępność produktów
Cena
Szerokość (cm)
Głębokość (cm)
Wysokość (cm)
Filtruj wyniki

Kolonialne biurka z litego drewna w wielu odsłonach

Dla wyrafinowanych odbiorców – biurka indyjskie – dostojne w bryle, masywne, wykonane ręcznie z egzotycznego drewna akacji, palisandru czy drzewa mango, piękne w detalach będą stanowić centralny punkt dla ludzkiego oka. Dla pragmatyka proste w kształcie, nie przytłaczające, bez zbędnych zdobień,  jednakże wciąż z niebanalnego surowca jakim jest gęste, trwałe drewno egzotyczne. Dla tworzących otoczenie do pracy nasz sklep posiada biurka kolonialne, które będą cieszyć użytkowników na wiele, wiele lat.

Biurka indyjskie w naszej ofercie są wykonane z palisandru indyjskiego lub akacji. Mogą być wybarwione na ciemno lub odsłaniać piękno naturalnego surowca. Niektóre egzemplarze mają pastelowe, acz odważne wybarwienia wpasowujące się pod sielski, wiejski klimat.

Biurko palisander z naszych kolekcji mogą mieć okucia metalowe, które podkreślają indywidualny, surowszy charakter mebla. Jednakże chcąc zachować prostotę i piękno natury stworzono biurka z uchwytami drewnianymi, komponującymi się w cały mebel, tworząc z niego jedną wielką całość.

Piękno ręcznie tworzonych mebli indyjskich

My wiemy jak ogromny wpływ na nasz nastrój ma otoczenie,  piękno, którym się otaczamy skłania nas do pozytywnych myśli, a niepowtarzalny charakter praktycznego i zarazem egzotycznego biurka w stylu kolonialnym podziała na każdego twórczo i motywująco do pracy. Nasze meble są unikatowe, wychodzą spod ręki rzemieślników, których umiejętności są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Czyż to nie prawda, że każdy z nas uwielbia otaczać się pięknem, w szczególności takim, które pochodzi z natury? Dlaczego by nie wpleść do swojego miejsca pracy szczyptę orientu i majestatu, którego symbolem może być trwałe, mocne egzotyczne drewno?

Sprawdź też komody kolonialne dostępne w ofercie.

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami

Zapisz się
do naszego newslettera

© 2024 Meble kolonialne MEBLE ŚWIATA. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Powiadom o dostępności Poinformujemy Cię, gdy produkt będzie znów dostępny. Po prostu zostaw nam swój adres mailowy.
Email Quantity Twój adres mailowy nie zostanie udostępniony nikomu innemu.