Kolekcja Arani z palisandru indyjskiego

Kolekcja Arani z palisandru indyjskiego jest powiązana stylem z kolekcją z akacji indyjskiej. Zasadniczym jest fakt, że użycie w meblarstwie obu gatunków drewna daje diametralnie odmienne efekty. Palisander, inaczej drzewo różane, ma charakterystyczne podłużne słoje, które dają niesamowite efekty szczególnie na większych płaszczyznach frontów czy blatów mebli.

Filtrowanie wyników Wyświetlanie 1 - 9 of 23 wyników
Sortowanie
Rodzaj drewna
Dostępność produktów
Cena
Szerokość (cm)
Głębokość (cm)
Wysokość (cm)
Filtruj wyniki

Charakterystyka kolekcji mebli Arani z palisandru indyjskiego

Meble indyjskie z tej kolekcji są wybarwione na ciepły mahoniowych kolor. Charakterystyczną ich cechą są zdobienia w postaci ornamentu dookoła frontu szafek oraz powtarzający się motyw wkomponowany we fronty szuflad. W przypadku tej kolekcji, użycie tych ornamentów nie jest tak wszechobecne jak w wersji akacjowej. Większą natomiast uwagę przykuwa piękne usłojenie, które wyróżnia się na tle  wszystkich zabiegów dekoracyjnych. Meble kolonialne kolekcji Arani z palisandru indyjskiego mają masywne, przykuwające wzrok metalowe uchwyty. Każdy z frontów jest dodatkowo przyozdobiony poprzeczną, kutą w metalu listwą. Podobnie jak w analogicznej kolekcji z akacji, każda skrzynia, komoda, stół ma solidny cokół oraz blat, który okala mebel charakterystyczną koroną.

Meble z dawnych epok, czyli kolekcja Arani z palisandru indyjskiego

Okazy z tej kolekcji ze względu na ciężkie metalowe dodatki stają się odrobinę surowe i przywodzą na myśl meble z dawnych epok. Dlatego kolekcja mebli z serii Arani z palisandru indyjskiego należy do osób odważnych, które są pasjonatami starego wizerunku przedmiotów. Dodatkowo należy zaznaczyć, że aranżacja w tym stylu jest zobowiązująca i musi mieć jakiś element wspólny z resztą przestrzeni w naszym domu. Stworzenie stylowej sypialni wyposażonej w tak antycznie wyglądające meble, może być sposobem na szarą codzienność i stanowić odrębny świat w naszym klasycznie zaaranżowanym domu. Natomiast świetnym rozwiązaniem zdaje się być akcent, w konwencjonalnie zaprojektowanym pokoju, w postaci staromodnego, jak z innej epoki unikatowego okazu.

Koniecznie sprawdź też nasze pozostałe kolekcje, w tym propozycje, jakie zawiera kolekcja mebli kolonialnych Loft!

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami

Zapisz się
do naszego newslettera

© 2024 Meble kolonialne MEBLE ŚWIATA. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Powiadom o dostępności Poinformujemy Cię, gdy produkt będzie znów dostępny. Po prostu zostaw nam swój adres mailowy.
Email Quantity Twój adres mailowy nie zostanie udostępniony nikomu innemu.